27 Απριλίου 2024
Αθλητικά

Ψάρρας: «Μας έθιξε η επιλογή του Ολυμπιακού να παίξει με τη δεύτερη ομάδα στο τελευταίο παιχνίδι της κανονικής περιόδου»

Ο Σάκης Ψάρρας τόνισε μετά το τέλος του αγώνα με τον Ολυμπιακού, ότι η επιλογή της ομάδας του Πειραιά να αγωνιστεί με τα δεύτερα στο τελευταίο ματς της κανονικής περιόδου έθιξε τον εγωισμό του ίδιου και των παικτών του.

Ευχαριστημένος από την προσπάθεια της ομάδας του έμεινε ο Σάκης Ψάρρας μετά το τέλος του αγώνα του Ολυμπιακού με τον Μίλωνα. Η ομάδα του Πειραιά διατήρησε την έδρα της και με νίκη 3-0 σετ έκανε το 3-2 στη σειρά των ημιτελικών και πήρε την πρόκριση για τους τελικούς.

Ο προπονητής της ομάδας της Νέας Σμύρνης τόνισε στις δηλώσεις του ότι η επιλογή του Ολυμπιακού να αγωνιστεί με τα δεύτερα στο τελευταίο ματς της κανονικής περιόδου έθιξε τον εγωισμό τους αφού ήταν σαν να τους διαλέγει για αντίπαλο. Θυμίζουμε ότι η ομάδα του Πειραιά επικράτησε 3-2 σετ σε εκείνον τον αγώνα, αλλά τα δύο σετ που κατέκτησε ο Μίλωνας, τον έφεραν στην τρίτη θέση και αντιμέτωπο με τους «ερυθρόλευκους» στα ημιτελικά.

«Αυτό που κάναμε φέτος δεν το περίμενε κανείς. Φτάσαμε στο 2-2 με τον Ολυμπιακό αλλά σήμερα ο αντίπαλός μας έκανε το καλύτερό του παιχνίδι. Δεν μπορώ να σταθώ όμως μόνο σήμερα, αυτό που κάναμε στη σειρά των ημιτελικών ήταν εκπληκτικό. Δυσκολέψαμε τον Ολυμπιακό και μπορούμε να πούμε ότι θιχτήκαμε λίγο. Γιατί με την επιλογή της τεχνικής ηγεσίας στο τελευταίο παιχνίδι της κανονικής περιόδου να παίξει με τη δεύτερη ομάδα, φάνηκε κάπως να διαλέγει αντίπαλο και αυτό μας έθιξε. Γι’ αυτό είχαμε κάποιες αντιδράσεις κάπως υπερβολικές. Αποδειχθήκαμε δύσκολος αντίπαλος και εύχομαι καλή επιτυχία στον Ολυμπιακό στους τελικούς», σημείωσε ο Σάκης Ψάρρας.

«Ήταν μαγικά φέτος. Πιστέψαμε ότι ο Μίλωνας μπορούσε να πάει στον τελικό. Κάναμε μία μαγική χρονιά και χαίρομαι πολύ. Είναι τιμή μου που είμαι κομμάτι της ιστορίας. Σε λίγες μέρες παίζουμε ημιτελικού κυπέλλου κόντρα στην πιο σταθερή ομάδα στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή, τον Παναθηναϊκό. Είναι νοκ άουτ παιχνίδι, θα δώσουμε τη καρδιά μας. Ελπίζω να παίξουμε καλό βόλεϊ και σίγουρα θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε», είπε με τη σειρά του ο Μπόγιαν Γιορντάνοφ.